Λαμία - Βόλος 2-0

Φιλικό προετοιμασίας έδωσαν Λαμία και Βόλος στην έδρα της πρώτης, η οποία και κέρδισε 2-0.

Την ευκαιρία για κάποια πρώτα συμπεράσματα είχαν οι προπονητές της Λαμίας και του Βόλου στο μεταξύ τους φιλικό παιχνίδι το απόγευμα της Τετάρτης, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς, με την Λαμία να απειλεί στο 28' με τον Βασιλόγιαννη με σουτ να στέλνει την μπάλα άουτ. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα του Γιώργου Πετράκη στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Καραμάνος έκανε την σέντρα και ο Βιγιάλμπα μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 στο 58'. Λίγα λεπτά αργότερα, ο Βιγιάλμπα έδωσε στον Προβυδάκη, ο οποίος βρήκε τον Καραμάνο που με προβολή έκανε το 2-0.

Το παιχνίδι είχε φάσεις και μετά το 2-0 της Λαμίας, με τον Βόλο να έχει δοκάρι στο 85' σε σουτ του Μπαρτόλο, ενώ στο 90' ο Τζανετόπουλος έκανε χέρι και δόθηκε πέναλτι. Την εκτέλεση για τον Βόλο ανέλαβε ο Γέντρισεκ, με τον Επασί όμως να αποκρούει και το 2-0 να μένει μέχρι τέλους.

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Πετράκης): Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Σαραμαντάς, Ζιουλής, Βύντρα, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Κωστίκα, Τσούκαλος, Βασιλόγιαννης, Ρόμανιτς

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Επασί, Προβυδάκης, Αντέτζο, Μπάχανακ, Τζανετόπουλος, Τρουμπούλος, Μπλάνκο, Καραμάνος, Νιάσε, Βιγιάλμπα, Καραγιάννης Χρ., Βλαχομήτρος, Μαργαρίτης, Κατσίκας

ΝΠΣ Βόλος (Σάκης Τσιώλης): Κλέιμαν, Ντεντάκης,Κρητικός, Δουβίκας, Κιάκος, Μήτογλου, Γκουαροτσένα, Ριένστα, Φεράρι, Λούντεβαλ, Κολόμπο

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Γκαραβέλης, Μπάλας, Νίνης, Λογαράς, Φουρίκης, Κανελάκης, Μανιώτης, Σάντσες, Μπαρτόλο, Μπαριέντος, Γέντρισεκ