Λαμία: Η θρυλική ομάδα του 1965

Ο Α.Σ. Λαμία στο γήπεδο Παναθηναϊκού στις 4 Απριλίου 1965, πριν την έναρξη του αγώνα για τη φάση των 32 του κυπέλλου Ελλάδας.

Η Λαμία ηττήθηκε 1-5 από την μεγάλη ομάδα του Παναθηναϊκού αλλά προηγήθηκε στο 15' λεπτό μέσω κεφαλιάς του Ριζόπουλου. Στη συνέχεια ο Λουκανίδης του Παναθηναϊκού στο 47΄ λεπτό με δικό του τέρμα έφερε την ισοφάριση.

Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση και τα τέσσερα υπόλοιπα τέρματα σημειώθηκαν μετά το πρώτο δεκάλεπτο της παράτασης.

Όρθιοι από αριστερά: Λαλάκιας, Πανόπουλος, Παπαγεωργίου, Στριφτάρας, Ριζόπουλος, Τσώνος.

Κάτω: Αργυρίου, Καρανικόλας, Μιχαλόπουλος, Ντάνος, Μάνος