-->

Πού θα γίνονται δωρεάν rapid test από τον ΕΟΔΥ την Παρασκευή

Πού θα γίνονται δωρεάν rapid test από τον ΕΟΔΥ την Παρασκευή

Την Παρασκευή (10/12), Κινητές Ομάδες Υγείας (ΚΟΜΥ) του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ) θα βρίσκονται σε κεντρικά σημεία σε ολόκληρη την επικράτεια, όπου θα πραγματοποιούνται δωρεάν rapid test για όλους τους πολίτες.

Όπως σημειώνει ο ΕΟΔΥ, για την έκδοση πιστοποιητικού αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 παρακαλούνται οι πολίτες να επισκεφθούν το gov.gr και να μεταβούν στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορονοϊού COVID-19» ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες. Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο.

Αναλυτικά τα σημεία:

Δ. Καλλιθέας, πλατεία Δαβάκη, 09:00-15:00

Δ. Αμαρουσίου, Βασιλ. Όλγας 8, κλειστό γυμναστήριο "Σπύρος Λούης" (09:30-15:00)

Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:30 -15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Επαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00

Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου, 09:30-15:00

Δ. Γλυφάδας, παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από Εκκλησία Αγίου Κων/νου, Βασ. Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Κηφισιάς, Αγίας Παρασκεύης 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημοτικά Καταστήματα, γραφεία Ερυθρού Σταυρού, έναντι της πλατείας Δημαρχείου, Στάση Μετρό "Περιστέρι", 12:00-18:00

Λ.Φ. Αγ. Παύλου, Μαμούρη 22 & Δύμης, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κολοκυνθούς, Αίμωνος 9, Άστρους, 09:00-13:00

Λ.Φ. Μεταξουργείου, Μ. Αλεξάνδρου 37, 09:00-13:00

Λ.Φ. Γκράβας, Ταϋγέτου 62, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κ. Πατησίων, Αρκολέων 12, 09:00-13:00

Λ.Φ. Κυψέλης, Σκύρου & Καυκάσου, 09:00-13:00

Λ.Φ. Παγκρατίου, Πρατίνου 12, 09:00-13:00

Λ.Φ. Πανόρμου, Πανόρμου & Βαθέος 25, 09:00-13:00

Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη), 12:00-19:00.

Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30 - 15:00.

Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 - 15:00.

Δ. Αμπελοκήπων - Μενεμένης, ΚΑΠΗ Μενεμένης, Έλλης Αλεξίου 9, 09:00-15:00

Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30 - 15:00.

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 - 15:00.

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 - 15:00.

Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 - 15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 09:00 -13:30

Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 -12:00

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Μεσολόγγι, 08:30-14:30

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο,Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος 09:00-14:00

Άνδρος, ΚΥ Άνδρου, 09:00-17:00

Άνδρος, Μπατσί, πλησίον ΚΕΠ, 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Ράχες, 10:00-11:00

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Λάδωνας, 11:30-13:00

Αρκαδία, Δ. Γορτυνίας, Κοντοβάζαινα, 13:30-15:00

Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00

Άρτα, Γενικό Νοσοκομείο Άρτας, 09:00-15:00

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00

Αχαΐα, Αιγείρα, Κοινοτικό Γραφείο Αιγείρας, 09:00-14:30

Βοιωτία, Κέντρο Υγείας Θήβας, 9:00-15:00

Βοιωτία, Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς 8:30-13:45

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30

Γρεβενά, Πλατεία Καρπερού, 09:30-11:30

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 - 14:00

Δράμα, Κοινότητα Αργυρούπολης, 09:00- 13:30

Έβρος, Ισόγειο Παλιού Δημαρχείου, Πλατεία Κύπρου, 08:30-15:30

Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00

Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30

Έβρος, ΚΑΠΗ Διδυμοτείχου, 25ης Μαιου 145, 12:30-14:30

Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζίγκμπουργκ 10, 08:00 - 16.00

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, 09:00-15:00

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου 8:30-13:00

Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00

Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία - πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

Ηλεία, Αντρώνι, Κοινοτικό Γραφείο Αντρώνι, 09:00-11:30

Ηλεία, Πανόπουλο, Δημαρχείο Πανόπουλου, 12:00-14:30

Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, 11:00-14:30

Ηλεία, Σιμόπουλο, Κέντρο Υγείας Σιμόπουλου, 09:00-10:30

Ηλεία, Νεμούτα, Κοινοτικό Ιατρείο Νεμούτας, 15:00-17:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25. 09:00 -15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας 09:00 - 15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX - Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ΚΑΠΗ Γαζίου, Δ. Μαλεβιζίου, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Εκθεσιακό κέντρο Αρκαλοχωρίου, 08:00-10:00

Ηράκλειο, Θραψανό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:30-12:30

Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00

Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 10:00-11:00

Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:00

Ηράκλειο, Καλό χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:00-13:00

Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 13:00-14:00

Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-15:00

Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-14:00

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

Θεσπρωτία, Σύβοτα, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00

Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 9:00 - 17:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00

Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00.

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας ( Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-11:00

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Σοφάδων, 08:00-11:00

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 11:30-14:30

Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου, 11:30-12:30

Καρδίτσα, Τ.Κ Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου ,12:30-14:00

Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 - 11:30

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κέρκυρας, Μαντζάρου 5, 09.00-14.30

Κεφαλονιά, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30

Κιλκίς, Κορομηλιά, Πλατεία Χωριού, 09:00-11:00

Κιλκίς, Ηλιόλουστο, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:00

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:30-14:00

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α, 08:15- 15:15

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-13:00

Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 09:30-13:30

Κως, Οδός Υγείας, 08:15- 15:30

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 15:00

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-15:30

Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο,08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου, 09:00-15:00

Λάρισα, Στέκι Λιβαδάκι, Ράγγου 14, 08:00-15:30

Λάρισα, Φαλάνη ΚΑΠΗ, 08:00-15:30

Λάρισα, Ελασσόνα ΚΑΠΗ, 09:00-12:00

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00

Λασίθι, ISOBOX-Προαύλιος χώρος Κ.Υ Νεάπολης, 10:00-17:00

Λέσβος, Αρχή αγοράς Ερμού, 10:00 - 14:00

Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 - 15:45

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

Λευκάδα, Κοινότητα Λαζαράτων (Αγροτικό Ιατρείο), 12:00-13:00

Λήμνος, Μύρινα, παλιό θυρωρείο Γ.Ν.Λημνου, Ηφαίστου 1, 08:45 - 14:45

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη 08:00-16:00

Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου, 08:00-14:00

Μαγνησία, Παραλία Βόλου, Έναντι Πανεπιστημίου, 08:00-14:00

Μαγνησία, Αλμυρός, Αγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ. Υγείας), 08:30-11:00

Μαγνησία,Βελεστίνο,Έναντι Γηπέδου, 11:30-13:30

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα "Α. Κουμουνδούρος", 08:30 - 15:30

Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 - 14:30

Μεσσηνία, Μεσσήνη, Κέντρο Υγείας. 08:30 -14:30

Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 - 14:30

Μεσσηνία, Σουλινάρι, Κοινοτικό Ιατρείο. 10:00 - 12:00

Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 07:30-14:30

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-15:00

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον, 08:00-16:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30

Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 09:30 - 14:30

Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30

Πρέβεζα,Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09.00-14.00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν.Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

Ροδόπη, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλαντου και Συμεωνιδη γωνια, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη, Δημοτικό Κτίριο Βενιζέλου, Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00

Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 - 14:00

Ρόδος, Πλατεία Παραδεισίου, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Isobox Κ.Υ Καρλοβάσου, 08:00-14:00

Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00

Σάμος, Κλειστό Γυμναστήριο Μαραθοκάμπου, 10:00-13:00

Σάμος, Πλατεία Δημαρχείου Αν. Σάμου, 12:00-14:00

Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-14:30

Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό Κέντρο Βικέλας, 09:00- 15:00

Τήνος, K.Y Τήνου, 9:00 - 17:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού, 07:30-13:30

Τρίκαλα, Ε΄ Καπή, 10:00-15:30

Τρίκαλα, Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας, 08:00-12:00

Τρίκαλα, Δημαρχείο Πύλης, 08:00-09:30

Τρίκαλα, Πλατεία Στουρναραίϊκα, Πύλη,10:30-11:30

Φθιώτιδα, Β' ΚΑΠΗ Λαμίας, Αντιγόνης 2-Δημοτικό Θέατρο Λαμίας, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-15:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 10:30-15:00

Φθιώτιδα, Πνευματικό Κέντρο Ι.Ν. Αγίου Παντελεήμονα-Καμένα Βούρλα, 09:00-11:30

Φθιώτιδα, Κοινοτικό Κατάστημα Καινούργιου, Δήμος Καμένων Βούρλων, 12:00-14:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30

Φλώρινα, ΚΑΠΗ Φλώρινας, Συνταγματάρχη Σωτηρίου 1, 09:00 - 13:30

Φλώρινα, Μελίτη, Κοινοτικό Γραφείο Μελίτης, 08:00 - 13:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας 8:00-14:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου 09:00-15:00

Χαλκιδική, Αρναία, Δημαρχείο Αρναίας, 10:00 - 14:00

Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 08:30 - 16:30

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30 - 14:00

Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00-14:30



from Όλες οι ειδήσεις - ΕΙΔΗΣΕΙΣ https://ift.tt/3lRmyUz
via IFTTT

Δεν υπάρχουν σχόλια

Από το Blogger.
-->