Νίκος Τσούκαλος ο Λαμιώτης τιμωρός του Ολυμπιακού

Ο Νίκος Τσούκαλος σημείωσε δύο προσωπικά του τέρματα απέναντι στον Ολυμπιακό.

Η Λαμία βρίσκει στο πρόσωπο του Λαμιώτη Νίκου Τσούκαλου τον τρόπο να ισοφαρίσει τον Ολυμπιακό σε 3-3.

Να σημειώσουμε όμως ότι ο Ολυμπιακός ισοφάρισε το εις βάρος του αποτέλεσμα 2-1 του πρώτου ημιχρόνου σε 2-2 στο 51ο λεπτό μετά από γύρισμα του Γιώργου Μασούρα, στο οποίο η μπάλα έχει βγει άουτ, προς τον Σολδάνο ο οποίος και σκόραρε. Ο διαιτητής Σκουλάς δε σημείωσε παράβαση.

Δείτε την φωτογραφία ντοκουμέντο:

Αναλυτικά τα 2 γκολ του Λαμιώτη Νίκου Τσούκαλου

Στο 9ο λεπτό ο Τσούκαλος με σουτ μπροστά από τον Μεριά έκανε το 1-0 σε φάση όπου ο Χουτεσιώτης είχε λανθασμένη αντίδραση και παρότι βρήκε την μπάλα με το χέρι δεν την συγκράτησε για να δεχθεί γκολ.

Στο 62ο λεπτό ο Τσούκαλος σκόραρε ξανά για το 3-3. Μετά από μία εξίσου ωραία επίθεση της Λαμίας με πάσα - τακουνάκι του Ασούμπρε προς τον Βασιλαντωνόπουλο που έβγαλε την μπαλιά που έφτασε στον Τσούκαλο ο οποίος σούταρε προ του Μεριά για το 3-3.