Η απόλυτη ανατροπή: Με γκολ του τερματοφύλακα στο 97′ ο Αστέρας απέσπασε ισοπαλία από τον ΠαναθηναΪκό

Ο Αστέρας κατάφερε να μειώσει στο 1-2 στο 84′ και στις καθυστερήσεις πέτυχε την απόλυτη ανατροπή βάζοντας γκολ και παίρνοντας ισοπαλία από ένα μουδιασμένο Παναθηναϊκό.

Με τον Μακέντα να βάζει δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος όμως αντέδρασε και ισοφάρισε στο 97′ με τον τερματοφύλακα Παπαδόπουλο.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής (72′ Άλβαρες), Καστάνιο, Χριστόπουλος, Βαλιέντε, Μπέλοκ (72′ Ιγκλέσιας), Λουίς Φερνάντεθ, Σίτο (63′ Αλί Μπαμπά), Κρέσπι (63′ Τιλίκα), Ριέρα.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Μολό, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουανκάρ, Νιάς, Αλεξανδρόπουλος (82′ Αθανασακόπουλος), Αγιούμπ (74′ Ενγκμπακοτό), Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης (94′ Σάντσες), Μακέντα (81′ Ιωαννίδης).